NEDEN İNTERNETTEN KAZANMAK

2014-05-29 20:11:00
 

            HOŞGELDİNİZ.

 

        Öncelikle internet kazançları hakkında küçük bir bilgi edinelim. internet'in gelişip insan hayatındaki yeri arttıkça bir çok gereksinimleri beraberinde getirdi. Sonuçta tüm yenilikler bir şeylerin eksikliği ve gereksinimler sonucu çıktı. İnternet kullanıcılarının artması ticaret patronlarının dikkatini çekti. Normal yollarla yüksek maliyete sattıkları ürünleri hiç bir maliyeti olmadan pazarlama yollarını aradılar. İnternet bulunmaz bir fırsat oldu. çünkü internet üzerinde geliştirilen satış ortaklığı (affilialite marketing) biz satış ortakları aracılığı ile sadece ürün satışından verilen komisyonla insanların gelir elde etmesi ve üreticinin de ürününü satmadan herhangi bir maliyet gerektirmediği için de en büyük avantajı oldu. Bu durum klasik ticaretin kullanımını, maliyetinin yüksek olması nedeniyle sonlandırmaya başladığını söyleyebiliriz. Çünkü reklam geliri yok, kira, çalışan, elektirik, su gibi yüksek maliyetli giderlerden kurtuldular. Satış ortaklarına da bu giderler olmadığı için yüksek komisyonlar vermeyi kabul ettiler.

          Kendimiz acaba bu sistemin neresindeyiz buna bakalım biraz. Her birimiz ne kadar inkar etsek de bu sistemin içindeyiz aslında. İnternet'ten söylediğimiz yemek mesela. Sağlayıcısına komisyon kazandırıyor. Keza yine aldığımız bir bilet. Yine aldığımız dijital bir ürün. Hemen hepimiz bunları belki her gün belki haftada bir yapıyoruz. Hiç düşünmemiş olabiliriz. Eğer bu yazıyı okuyorsanız artık bunun farkına vardınız demektir.

          Soracaksınız biz bundan nasıl gelir elde edebiliriz? Ne kadar kazanabiliriz bu işin hacmi ne? Tüm bu soruları teker teker yanıtlamaya çalışalım. Öncelikle bu işten ne kadar kazanacağız tamamen size bağlı. çünkü esnek bir sistemi var ne kadar çalıştığınız ne kadar bilgi edindiğiniz çok önemli. En önemlisi de ne kadar istekli ve sabırlı olmanızdır. Kısa yoldan zengin olma yolu değildir. Ama garanti ederim uzun vadede zengin olma işidir. Çünkü gün geçtikçe pazar büyüyor ve gelişiyor. Farklı alternatifler çıkıyor. Tüm olanları takip etme kendinizi geliştirme işidir.

          Ne kadar kazanabiliriz sorusuna gelince. Sadece Türkiye de satış yapacağınızı düşünürsek. 30 milyonu aşkın internet kullanıcısı ile dünyada 12. büyük pazar yani satış hacminiz 30 milyondan fazla kitleyi kapsıyor. peki düşünelim. bir alışveriş merkezi kurdunuz. Buraya günlük bir milyon kişi gelebilir mi? gelemez çünkü kurduğunuz şehir topu topu bir milyon nüfus etmez. Kaldı ki hepsi size alışveriş için gelsin. Ama kuracağınız bir satış ortaklığı ile 30 milyon potansiyel müşteriye sahip olacaksınız ve her geçen gün daha da artacak bu sayı. Şimdi düşünelim ne kadar mantıklı oldu. Bence açık ara fark oldu. Neden derseniz alışveriş merkezini kuracak hem para hem güç yok ama satış ortaklığı oluşturmak çok kolay hem maliyeti yok hem de potansiyeli fazla. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu pazar hem büyük hemde büyümeye devam ediyor. Bu yılın ilk çeyreğinde internet üzerinde 45 milyon kredi kartı işlemi gerçekleştirildi.

         Peki biz bu pazardan payımızı en doğru ve verimli şekilde nasıl alabiliriz. İşte bunu sağlamak için bir çok eğitim kitleri mevcut. En doğru olanı bulmak ve kullanmak tamamen size kalmış. Bir sonraki yazımda satış ortaklığı sisteminin bizlere neler kazandırıp neler kazandırmayacağı ve yapmazsak neler kaybedeceğimiz üzerinde duracağım..

         Aklınızda soru işareti kalmaması için bu konu hakkında bir çok yazı bulabilirsiniz. kazandırıyor mu onu da rahatlıkla anlayabilirsiniz. işte küçük bir kanıt..

 

 

 

                                     

     Gördünüz gibi kazanmak mümkün tabi istediğiniz sürece. hiç bir şey bilmiyorum nasıl başlayacağımı bilmiyorum hiç bir fikrim yok gibi sorularınız olursa bu adrese yazın elimden gelen yardımı yaparım..        bayvi-_-26@hotmail.com                                                

 

                       TEŞEKKÜRLER..

18
0
0
Yorum Yaz