FOTOĞRAF HİLELERİ

2014-06-11 04:07:00
 

 

                Hemen hepimizin ilgisini çeker fotoğraflar üzerinde oynamak kendi tarzımızı ve sanatımızı ifşa etmeye çalışmak. Daha ilk okul sıralarında başlarız fotoğraflar üzerinde oynamaya ama gün geçtikçe merakımız daha da artmakla beraber daha farklı ve daha ilginç herkesin ilgisini çekebilecek, etrafımızdaki herkesi şaşırtmaya ve sosyal medyada bir numaralı olmaya çalışırız. Malumunuz artık sosyal medya insanların kendini ve sanatını rahatlıkla ifşa edebildiği tanıtma imkanı bulduğu  ve beğenileri kabul ettiği çok geniş mecralara ulaşabilen ve herkesin rahatlıkla görebildiği bir platform haline geldi. Hal böyle iken biz neden herkesin beğeneceği fotoğraflar çekmiyor veya onların beğenisine sunmuyoruz. Aslında zor da bir şey değil bunu yapmak. yazımızın ilerleyen satırlarında buna daha geniş yer vereceğim.

         

                Bu işe yeni başlamış veya bu konu hakkında uzmanlaşmış harika resimler ortaya koyuyor olabilirsiniz. Fakat yeni başlayan veya profesyonel olsanız dahi herkesin bir noktada eksiklikleri olacağını kabul etmesi ve bilgiye aç olması gerekir.

 

                 Manipülasyon yani fotoğraf birleştirme konusuna değinelim istedim biraz. Çünkü çok iyi photoshop tekniğine ve becerisine sahip olmanız gereken bir konu. Öncelikle fotoğraflar birbirine uyumlu olacak, aynı kalitede çekilmiş olacak ve çok iyi el becerisine sahip olmanız gerekecek. Manipülasyon çekmiş olduğunuz fotoğrafları farklı şekillere sokma sanatıdır. Aşağıdaki resim bu teknik kullanılarak yapılmıştır.

 

 

 

 

                

 

                 Fotoğrafı dikkatle incelerseniz aslında basit tekniklerle hazırlanmış çok güzel ve yaratıcı bir çalışma olmuş. Peki böyle bir çalışma sizin için ne kadar zor olabilir.? Böyle bir çalışmada dikkat etmeniz gereken ayrıntılar ise ışık,perspektif, çözünürlük gibi uyum gerektiren esaslardır. 

 

 

                 Bundan önce bir çok fotoğraf kursuna gitmiş olabilirsiniz. Bu yöntemlerin hiç birini duymamış olabilirsiniz üzülmeyin! tek yapmanız gereken bunu yapmaya inanmaktır. inanç her güzel şeyin sağlayıcısıdır. Fotoğrafta dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de estetik ve kompozisyondur. Bu olgu aslında her sanat dalında aranan en temel özelliklerin başında gelir. İyi kompoze edilmiş bir yazı, bir resim, bir heykel insanların ilgisini çekmekte yardımcı olacaktır. 

 

                HAYALLERİNDEKİ FOTOĞRAFLARI ÇEKMEK İSTER MİSİN?

  

                ÇEVRENDEKİLERİ ŞAŞIRTMAK VE FARKINI ORTAYA KOYMAK İSTER MİSİN?

 

                SOSYAL MEDYANIN BİR NUMARASI EN ÇOK TIKLANANI OLMAK İSTER MİSİN?

 

                Pahalı makinelere, içinden çıkılmaz photoshop programlarına, özel çekim tekniklerine hiç birine sahip olmana gerek yok. 

 

 

 

                   Sence bunu yapmak ne kadar zor olabilir. 

 

 

  

                      Bunları yapabilmek için neler gerekli. Şunu söylemek istiyorum. Bu çalışmalar için öyle saatlerce zaman ayrılmadı.

 

 

 

 

                      Daha fazlasına mı sahip olmak istiyorsun. Böyle basit uygulanan ve fazla bilgi gerektirmeyen FOTOĞRAF HİLELERİ  seti sadece 73 tl. ben farklı olmak istiyorum diyorsan. Arkadaşlarını şaşırtmak istiyorsan ve bir adım daha önde olmak istiyorsan, fırsat ayağına geldi...

               

 

                                                                                             TEŞEKKÜRLER.

 

15
0
0
Yorum Yaz